picto

Často opakované otázky

Zozbierali sme otázky, s ktorými sa počes našej práce stretávame najčastejšie a zodpovedali sme ich. Ak máš otázku, na ktorú si tu nedostal odpoveď, obráť sa na nás! Naše zákaznícke centrum ti zodpovie všetky otázky.
picto Oxytree
image
picto Oxytree
Môže sa Oxytree premnožiť?
V prípade Oxytree nehrozí premnoženie, keďže ide o strom pestovaný v laboratóriu. Tým pádom je plne kontrolovateľný a nie je nebezpečný na miestne ekosystémy.
Ako je možné, že Oxytree (strom vyvinutý v laboratóriu) ochráni lesy?
Oxytree je z ekonomického hľadiska výhodnejší, ako lesy, keďže mimoriadne rýchle rastie a po ťažbe znova vyrastie, teda za 20 rokov nám zabezpečí 4x viac dreva, ako lesy.Preto je z ekonomického hľadiska sadenie Oxytree výhodnejšie, ako ťažba dreva z lesov.
Ešte som o Oxytree nepočul. Aký je to strom?
Oxytree (oficiálnym menom Paulownia clon in Vitro 112®) je rýchlo rastúci listnatý strom, ktorý sa vyvinul laboratórnym krížením rodu Paulownia, preto si ho mnohý pletú s inými druhmi paulownie (napr. Paulownia Kawakamii - Safírový dračí strom, cisársky strom, paulownia tomentosa, Shang Tong, atd).
Aká je veľkosť dospelého Oxytree?
Na začiatku rastu Oxytree svoje sily vkladá do posilnenia svojich koreňov (korene vyspelých jedincov môžu dosahovať aj 9 metrov). Výška dospelého stromu (presnejšie 6 ročného) môže dosahovať až 16-20 metrov.
Aká je garancia, že ak Oxytree vyrastie, bude sa z neho ťažiť dosť dreva?
Oxytree je veľmi odolná rastlina, napriek tomu venujeme veľkú pozornosť na vytvorenie správnych podmienok pre Oxytree. Už pred výsadbou dbáme na dobrý výber pôdy a jej starostlivú prípravu – toto je zásadnou prioritou dobre vyvíjajúcich sa Oxytree. Naši skúsení odborníci neustále kontrolujú rast a vývoj sadeníc a starajú sa o náhradu výživ a vody.